Strona Główna Artykuły Linki Download Forum Kategorie Newsów Poznaj nas Grudzień 08 2019 07:06:17
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Galeria
Nasi pedagodzy
Nasz patron
Download
Forum
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Poznaj nas
Absolwenci 2011- klasa III C
I Wielki Gimnazjalny Konkurs z Języka Polskiego 04-05-06 czerwca 2012
Filmy video - z życia naszego gimnazjum :)
Prezentacja klas pierwszych 2011/2012- IB
Prezentacja klas pierwszych 2011/2012- IA
- Absolwenci 2011- klasa IIIC
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Koncert zespołu "Bluesmobile"
Poranek z upiorami 2010
Dzień świra 2010- po prostu Jacek
Dzień świra 2010- Proste chłopy(R.Łazanowski, T.Listwan)I miejsce
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Półmetek 2010
WOŚP 2010-Moja i Twoja Nadzieja
WOŚP 2010-Pielgrzym cz.2
WOŚP 2010-Pielgrzym cz.1
Grupa Beka 2010
Południe z upiorami 2009
Dzień nauczyciela 14.10.2009
Wycieczka do Warszawy 2006
BOYS in Poland 2007 - kl.IIIc
Cheerleaderki 2008 - cz.I
Cheerleaderki 2008 - cz.II

Film o Czaplach
Rudy się żeni - Minilista'07
Film o Twardocicach
Film o Proboszczowie
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 133
Najnowszy Użytkownik: Merlinsoody
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Przewodnicząca: Aleksandra Karolczyk Zastępca: Hubert Buła Skarbnik: Ewelina Poczta Sekretarz: Aleksandra Fiłek Rzecznik Praw Ucznia: Aleksandra Szymańska Protokolant: Dominika Kasprzyk Opiekunowie strony internetowej: Aleksandra Dybał, Artur Baszczak
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Przewodniczący: Kacper Szułkowski, Zastępca: Krystian Grzelczyk, Skarbnik: Dominika Jadach, Rzecznik Praw Ucznia: Natalia Pisarska, Opiekunowie strony internetowej: Aleksandra Szymańska, Maciej Zakaszewski, Protokolant: Aleksandra Dybał Opiekun radia Remont: Grzegorz górajec, Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Agnieszka Kot
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Przewodnicząca:Izabela Ząbek Zastępca: Monika Wierzchowska Opiekun Radia:Kacper Szułkowski Skarbnik: Natalia Pisarska Sekretarz:Asia Kręcichwost Rzecznik Praw Ucznia: Robert Łazanowski Protokolant: Tomasz Listwan
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Przewodniczący: Patryk Hodyl, Zastępca: Aleksandra Sobol, Skarbnik: Artur Mikołajczyk, Sekretarz: Izabela Ząbek, Opiekun strony internetowej: Klaudia Gaweł, Paulina Domańska, Protokolant: Rafał Czepczak Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Agnieszka Kot
Tyle dni istnieje nasze gimnazjum
Administratorzy
Ewa Serwach 2007/2008 Monika Czich 2008/2009 Klaudia Gaweł 2009/2010 M.Wierzchowska i I.Ząbek 2010/2011 O.Szymańska i M.Zakaszewski 2011/2012
Do WAKACJI jeszcze tylko...
Dodatki na bloga
Pomoc
Nasza szkoła uczestniczy w akcji Nakrętki dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci
Poznaj nas
nasza-klasa
Sztandar
Sztandar o wymiarach 100 x 100, wykonany jest z jedwabnego rypsu przytwierdzonego do drzewca. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewce wykonane są z drewna o jasnym kolorze i głowicy w kształcie godła państwowego. Lewa strona sztandaru posiada tło w kolorze ecru. U góry umieszczona została nazwa szkoły: Gimnazjum im. Władysława, Stanisława Reymonta w Pielgrzymce. Centralne miejsce zajmuje portret patrona. Prawa strona sztandaru posiada biało-czerwone tło. W centralnym miejscu umieszczone jest na czerwonej tarczy godło Polski- orzeł w koronie. Na białym tle widnieje napis: Bóg, Honor, Ojczyzna, Wiedza. Na czerwonym tle znajduje się rok nadania sztandaru. Na drzewcu umieszczonych jest pięć gwoździ z napisami: 1) Rada Rodziców 2) Tomasz Sybis- Wójt Gminy Pielgrzymka 3) Tadeusz Samborski- przyjaciel szkoły 4) Absolwenci Gimnazjum w Pielgrzymce w latach 2002-2008 5) Laura Ogonowska- Dyrektor Gimnazjum w Pielgrzymce
Witamy
Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta wita na swojej stronie internetowej aktualnych uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich, którzy darzą naszą szkołę sympatią lub trafili tu z czystego przypadku. Mamy nadzieję, że to wirtualne spotkanie będzie dla każdego miłe.
Nasz adres: 59-524, Pielgrzymka 109 tel/FAX: (076)8775029
Strona redagowana jest wyłącznie przez Samorząd Uczniowski.
Witamy
Wyobraźcie sobie taką krainę… takie miejsce na Ziemi osnute słońcem, ciepłem, radością. Rozglądam się dookoła… w dali, pomiędzy uginającymi się gronami czerwonej jarzębiny, rozpościera się dumnie szczyt Ostrzycy… on też się uśmiecha… Z drugiej strony wynurza się zasnuty mgłą świat magii- Zamek Grodziec. Dobiegają głuche odgłosy walk rycerskich, ale tam, tam… na samym szczycie biała dama z uśmiechem rozwiewa białą chustą… zlewa się w mgłę… i znika. Zataczam krąg: pola, lasy, łąki pagórki upajają ziemią więc kręcę się szybciej i szybciej…! Zatrzymuję mnie chłód rzeki: prędkiej, rwącej Skory. Dokąd biegnie ?... Do Kaczawy, spotykam tam poszukiwaczy złota, ileż legend tonie w Twym nurcie rzeko ?... Otwieram szeroko okno mojej klasy, słyszę radosne odgłosy grających uczniów na stadionie „Orlik”.Jeżeli widzicie to oczami wyobraźni, to dowiedzcie się, że jesteście na Pogórzu Kaczawskim, we wsi Pielgrzymka, w Gimnazjum imieniem Władysława Stanisława Reymonta.
Dzień Patrona
Z życia szkoły 5. grudnia odbył się dzień poświęcony naszemu patronowi Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. Z okazji 10. rocznicy nadania jego imienia naszej szkole, oraz 85. rocznicy śmierci pisarza, uczniowie klasy IIIc przygotowali apel.W skrócie przypomnieli nam życie i twórczość Reymonta oraz urozmaicili uroczystość konkursami dla klas, którymi było: wyszywanie, przysłowia, oraz obieranie ziemniaków. Rywalizacja była zacięta, ponieważ każda z klas chciała udowodnić przede wszystkim sobie, jak bardzo zależy nam na uczczeniu tego dnia.
Oczywiście chórek szkolny również uatrakcyjnił apel przedstawiając piosenki z czasów życia Władysława Reymonta.


11 listopada
9 listopada odbył się apel, przygotowany przez klasę IIIB, z okazji 11 listopada.
Trzecioklasiści w skrócie przypomnieli nam losy polskich żołnierzy, walczących o niepodległość w naszym kraju.
Tego dnia mieliśmy okazję po raz kolejny usłyszeć pieśni narodowe w wykonaniu chóru szkolnego.Po uroczystości, uczniom, którzy wzięli udział w konkursie o Zjednoczeniu Niemiec, zostały przyznane nagrody.

Poranek z upiorami!!!
5 listopada obchodziliśmy „Poranek z upiorami”, celem którego, była rywalizacja klas o tytuł „najbardziej upiornej klasy”. Samorząd Uczniowski, organizujący imprezę, postanowił wyłonić zwycięzców poprzez 4 konkurencje:
1.Straszną historię
2.Straszny filmik
3.Halloweenowe przebrania
4.Kulinaria
Tytuł „najbardziej upiornej klasy” wywalczyła klasa IIIc, tuż za nią znalazła się IIIa, a trzecie miejsce zdobyła IIc .
Organizatorzy przywitali publikę układem tanecznym, którego motywem była osoba Michaela Jacksona.

Dzień Biblioteki
28 października po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Biblioteki”. Jak każdego roku, gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej w Pielgrzymce, mieli okazję skosztować wypieków z „bibliotecznej cukierni” oraz zakupić los na loterii fantowej.
Gimnazjaliści również przyłączyli się to świętowania tego dnia, przygotowując fraszki i wiersze na temat naszej biblioteki.


Koncert profilaktyczny
Z życia szkoły 12 października naszą szkołę odwiedził polski zespół blues-rockowy „Bluesmobile”.
Głównym celem wystąpienia tej grupy była próba uświadomienia poprzez muzykę i rozmowę, jak mogłoby wyglądać nasze życie, gdybyśmy sięgnęli po narkotyki i inne używki. Historie, które zostały nam przekazane były oparte na przeżyciach i doświadczeniach członków tego zespołu, co jeszcze bardziej skłoniło nas do refleksji na ten temat.

„Bluesmobile” czynnie wspiera akcję profilaktyki antynarkotykowej. W całym kraju gra koncerty dla młodzieży szkolnej i propaguje styl życia wolny od narkotyków.Warto również wspomnieć, że muzyka grana przez ten zespół trafiła do serc naszych gimnazjalistów i pozwoliła chociaż na chwilę zatracić się w swoim brzmieniu.
Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Pierwszaka
Z życia szkoły 14 października w naszym kraju jest obchodzony Dzień Edukacji Narodowej,
który zastąpił świętowany dawniej Dzień Nauczyciela.
W tym roku szkolnym obchodziliśmy dwa święta w jednym : Dzień Pierwszaka i Edukacji Narodowej 12 października.
Samorząd Uczniowski po raz pierwszy w tym roku szkolnym wystąpił jako nowa grupa przedstawicieli uczniów.
Zorganizowany został skecz otrzęsin średniowiecznych, oraz krótkie konkursy w celu 'ochrzczenia' naszych nowych kolegów i koleżanek z klas pierwszych ;)
Wcześniej jednak klasa IIc przygotowała apel z okazji Dnia Nauczyciela.
Zlot Szkół Reymontowskich
Z życia szkoły 8-9. października odbył się Zlot Szkół Reymontowskich w Warszawie.
Przedstawicielami na nim z naszej szkoły była zwyciężczyni szkolnego konkursu "Mówimy Reymontem"- Weronika Stępień,
która prezentowała tam zwycięską prozę (fragm. "Pewnego Dnia...") na drugiej części konkursu "Mówimy Reymontem"w stolicy Polski.
Za jego wygranie recytator wyjeżdżał na tydzień do Kanady, jednak naszej przedstawicielce niestety się nie udało.
Kolejnymi osobami prezentującymi naszą szkołę byli : Izabela Ząbek, Tomasz Listwan oraz Monika Wierzchowska , czyli cała grupa sztandarowa .
Opiekunem w tym czasie była P. Dyrektor Laura Ogonowska .
Konkurs recytatorski Mówimy Reymontem
Konkursy W pierwszy poniedziałek czerwca tj.04.VI.b.r. odbędzie się konkurs recytatorski, na którym chętni zaprezentują dowolnie wybrane fragmenty prozy naszego patrona Wł.St.Reymonta.
Każdy uczestnik otrzyma:
*ocenę z języka polskiego,
*punkty za udział w konkursie,
*dyplom i upominek
a nagrodą główną za I miejsce będzie wyjazd na Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich i udział w Ogólnopolskim Konkursie ''Mówimy Reymontem'',wygranie którego oznacza tygodniowy pobyt w Kanadzie.
Zapisy u nauczyciela języka polskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2010/2011
Z życia szkoły 17. września uczniowie z całej szkoły przystąpili do głosowania na przewodniczącego szkoły.
W tym roku szkolnym (2010/2011) urząd sprawować będzie Izabela Ząbek, jej zastępczynią jest Monika Wierzchowska.
Na trzecim miejscu znalazł się opiekun Radiowęzła- Kacper Szułkowski, a Asia Kręcichwost i Natalia Pisarska pełnią funkcję skarbnik/sekretarz.
Mamy też dwóch Rzeczników Praw Ucznia czyli Roberta Łazanowskiego i Tomasza Listwana.

Całej siódemce gratulujemy !
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Ogromne podziękowania dla całej "trójcy" (Klaudia, Ola, Patryk) i wszystkich wspierających poważne i te mniej pomysły SU.

Życzę oczu szeroko otwartych na wyzwania i potyczki z życiem.

Niech Moc będzie z Wami!

opiekun SU.

P.S
Pusto tu trochę bez Was ;(

Do zobaczenia!
Zakończenie roku szkolnego
25 czerwca uroczystym apelem zakończyliśmy kolejny rok szkolny.


Po apelu dyrektor szkoły Pani Laura Ogonowska wraz z wychowawcami wręczała naszym najlepszym uczniom świadectwa z czerwonymi paskami. W tym roku wyróżnionych zostało wielu uczniów.


Następnie zostały wręczone świadectwa klasom trzecim.

Za najlepsze wyniki w nauce nagrodę Wójta Gminy Pielgrzymka otrzymała Joanna Dziedzic.

Pod koniec apelu samorząd uczniowski po raz ostatni zabrał głos.

Pragniemy podziękować wszystkim który nas wspierali a szczególnie opiekunowi SU Pani Agnieszce Kot za to ze zawsze pozwalała nam się wykazać i wspierała w każdej trudnej chwili :). Żegnamy się z Gimnazjum w Pielgrzymce i życzmy powodzenia kolejnym samorządom i przyszłym administratorom tej strony :)

Klaudia Gaweł
Aleksandra Sobol
Patryk Hodyl
Izabela Ząbek
Rafał Czepczak
Artur Mikołajczyk
Paulina Domańska

Samorząd Uczniowski 2009/2010 :)
Strona 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Merlinsoody
18/03/2018 16:15
[url=http://www.ksf.com.t
r/images/cache.asp?ve=269
-Levitra-Generikum-Cialis
-Wien-Viagra-Generika]Lev
itra Generikum[/url] Demand free samples on the internet. Rather than paying for s


BuyBitcoin
11/08/2017 10:27
[img]http://buybitcoinbox
.com/wp-content/uploads/2
017/08/buybitcoin.jpg[/im
g]


DwayneAstob
01/07/2017 17:32
mlxhanz http://www.video-mp3.fr/r
ay-ban-aviator-femme-pas-
cher-090.html http://www.vom-wassergart
en.de/471-clarks-breccan-
myth.php http://www.hotel4alle.de/
nike-air-max-2016


LarrySem
10/05/2017 10:52
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
03/05/2017 18:20
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
03/05/2017 01:44
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
29/04/2017 15:00
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
29/04/2017 03:28
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]online casino[/url] guide


Scottrep
27/04/2017 09:40
auwdvyz http://www.city-star-brem
en.de/tubular-x-red-471.h
tml http://www.amandalindblom
.se/adidas-sl-loop-999.ht
ml http://www.nikeairmaxsilv
erprezzo.it/nike-air-max-
2016


JasonFuh
05/04/2017 11:48
block ended this [url=http://onlinecasino-
xx.com]casino[/url] where you can conquer legitimate money with the serve of this guidePlaying [url=http://onlinecasinos
-x.com/online-blackjack.h
t


Archiwum
Najbliższe święta:
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
Imieniny dziś obchodzą:


Kalendarz imienin

Projekt "Magia Nauki"
W naszym gimnazjum od 27 marca 2012r. rozpoczynamy realizacje zajęć w ramach projektu „Magia Nauki” finansowanym z funduszy Unii Europejskiej. Organizowane będą zajęcia i wycieczki dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli oraz szkoła zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne min. w 2 tablice interaktywne wraz z projektorem i komputerem przenośnym. Zajęcia dotyczą przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Dla uczniów zdolnych utworzono dwie 8-osobowe grupy z klas I-III: 1. Zajęcia dodatkowe z matematyki -1 raz w tygodniu. 2. Zajęcia dodatkowe z ICT ( technologia informatyczna)- 1 raz w tygodniu. Dla uczniów mających problemy z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi utworzono sześć 8-osobowych grup, po 2 grupy na każdym poziomie. W tych grupach będą zajęcia: 1. z matematyki – 1 raz w tygodniu. 2. z chemii, fizyki, geografii – 2 razy w miesiącu 3. warsztaty pedagogiczno-psychologiczne ( motywowanie do nauki, techniki uczenia się, relaksacji itp.) – 2 razy w miesiącu. Podstawowym warunkiem udziału były oceny uzyskane na I semestr z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz posiadanie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia odbywać się będą na 7 lub 8 godzinach lekcyjnych – zgodnie z ustalonym harmonogramem – po zajęciach będzie zorganizowany odwóz do każdej miejscowości. Projekt będzie realizowany do czerwca 2013 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Informacje o projekcie "Magia Nauki"
Magia nauki
Statut Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Pielgrzymce
Statut Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Pielgrzymce
Plan lekcji- II semestr od 11.03.2013 r.
Plan lekcji- II semestr od 11.03.2013 r.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 620,349 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie