Strona Główna Artykuły Linki Download Forum Kategorie Newsów Poznaj nas Grudzień 08 2019 05:37:17
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Galeria
Nasi pedagodzy
Nasz patron
Download
Forum
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Poznaj nas
Absolwenci 2011- klasa III C
I Wielki Gimnazjalny Konkurs z Języka Polskiego 04-05-06 czerwca 2012
Filmy video - z życia naszego gimnazjum :)
Prezentacja klas pierwszych 2011/2012- IB
Prezentacja klas pierwszych 2011/2012- IA
- Absolwenci 2011- klasa IIIC
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Koncert zespołu "Bluesmobile"
Poranek z upiorami 2010
Dzień świra 2010- po prostu Jacek
Dzień świra 2010- Proste chłopy(R.Łazanowski, T.Listwan)I miejsce
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Półmetek 2010
WOŚP 2010-Moja i Twoja Nadzieja
WOŚP 2010-Pielgrzym cz.2
WOŚP 2010-Pielgrzym cz.1
Grupa Beka 2010
Południe z upiorami 2009
Dzień nauczyciela 14.10.2009
Wycieczka do Warszawy 2006
BOYS in Poland 2007 - kl.IIIc
Cheerleaderki 2008 - cz.I
Cheerleaderki 2008 - cz.II

Film o Czaplach
Rudy się żeni - Minilista'07
Film o Twardocicach
Film o Proboszczowie
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 133
Najnowszy Użytkownik: Merlinsoody
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Przewodnicząca: Aleksandra Karolczyk Zastępca: Hubert Buła Skarbnik: Ewelina Poczta Sekretarz: Aleksandra Fiłek Rzecznik Praw Ucznia: Aleksandra Szymańska Protokolant: Dominika Kasprzyk Opiekunowie strony internetowej: Aleksandra Dybał, Artur Baszczak
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Przewodniczący: Kacper Szułkowski, Zastępca: Krystian Grzelczyk, Skarbnik: Dominika Jadach, Rzecznik Praw Ucznia: Natalia Pisarska, Opiekunowie strony internetowej: Aleksandra Szymańska, Maciej Zakaszewski, Protokolant: Aleksandra Dybał Opiekun radia Remont: Grzegorz górajec, Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Agnieszka Kot
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Przewodnicząca:Izabela Ząbek Zastępca: Monika Wierzchowska Opiekun Radia:Kacper Szułkowski Skarbnik: Natalia Pisarska Sekretarz:Asia Kręcichwost Rzecznik Praw Ucznia: Robert Łazanowski Protokolant: Tomasz Listwan
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Przewodniczący: Patryk Hodyl, Zastępca: Aleksandra Sobol, Skarbnik: Artur Mikołajczyk, Sekretarz: Izabela Ząbek, Opiekun strony internetowej: Klaudia Gaweł, Paulina Domańska, Protokolant: Rafał Czepczak Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Agnieszka Kot
Tyle dni istnieje nasze gimnazjum
Administratorzy
Ewa Serwach 2007/2008 Monika Czich 2008/2009 Klaudia Gaweł 2009/2010 M.Wierzchowska i I.Ząbek 2010/2011 O.Szymańska i M.Zakaszewski 2011/2012
Do WAKACJI jeszcze tylko...
Dodatki na bloga
Pomoc
Nasza szkoła uczestniczy w akcji Nakrętki dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci
Poznaj nas
nasza-klasa
Sztandar
Sztandar o wymiarach 100 x 100, wykonany jest z jedwabnego rypsu przytwierdzonego do drzewca. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewce wykonane są z drewna o jasnym kolorze i głowicy w kształcie godła państwowego. Lewa strona sztandaru posiada tło w kolorze ecru. U góry umieszczona została nazwa szkoły: Gimnazjum im. Władysława, Stanisława Reymonta w Pielgrzymce. Centralne miejsce zajmuje portret patrona. Prawa strona sztandaru posiada biało-czerwone tło. W centralnym miejscu umieszczone jest na czerwonej tarczy godło Polski- orzeł w koronie. Na białym tle widnieje napis: Bóg, Honor, Ojczyzna, Wiedza. Na czerwonym tle znajduje się rok nadania sztandaru. Na drzewcu umieszczonych jest pięć gwoździ z napisami: 1) Rada Rodziców 2) Tomasz Sybis- Wójt Gminy Pielgrzymka 3) Tadeusz Samborski- przyjaciel szkoły 4) Absolwenci Gimnazjum w Pielgrzymce w latach 2002-2008 5) Laura Ogonowska- Dyrektor Gimnazjum w Pielgrzymce
Witamy
Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta wita na swojej stronie internetowej aktualnych uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich, którzy darzą naszą szkołę sympatią lub trafili tu z czystego przypadku. Mamy nadzieję, że to wirtualne spotkanie będzie dla każdego miłe.
Nasz adres: 59-524, Pielgrzymka 109 tel/FAX: (076)8775029
Strona redagowana jest wyłącznie przez Samorząd Uczniowski.
Witamy
Wyobraźcie sobie taką krainę… takie miejsce na Ziemi osnute słońcem, ciepłem, radością. Rozglądam się dookoła… w dali, pomiędzy uginającymi się gronami czerwonej jarzębiny, rozpościera się dumnie szczyt Ostrzycy… on też się uśmiecha… Z drugiej strony wynurza się zasnuty mgłą świat magii- Zamek Grodziec. Dobiegają głuche odgłosy walk rycerskich, ale tam, tam… na samym szczycie biała dama z uśmiechem rozwiewa białą chustą… zlewa się w mgłę… i znika. Zataczam krąg: pola, lasy, łąki pagórki upajają ziemią więc kręcę się szybciej i szybciej…! Zatrzymuję mnie chłód rzeki: prędkiej, rwącej Skory. Dokąd biegnie ?... Do Kaczawy, spotykam tam poszukiwaczy złota, ileż legend tonie w Twym nurcie rzeko ?... Otwieram szeroko okno mojej klasy, słyszę radosne odgłosy grających uczniów na stadionie „Orlik”.Jeżeli widzicie to oczami wyobraźni, to dowiedzcie się, że jesteście na Pogórzu Kaczawskim, we wsi Pielgrzymka, w Gimnazjum imieniem Władysława Stanisława Reymonta.
Bal Absolwenta

19 czerwca uroczystym polonezem rozpoczął się Bal Absolwenta.Dziewczyny zachwycały pięknem swoich sukienek, a chłopcy elegancją. Wszyscy urzekli nas talentem do tańca ;).Chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie balu, uczniom i nauczycielom.
Świetna zabawa, super atmosfera- tak właśnie wyglądał nasz ostatni bal w gimnazjum
.
Dzień Świra 2010
21 czerwca n naszej szkole po raz pierwszy, ale mamy nadzieję,że nie po raz ostatni odbyła się "Gala Świrów 2010"
Galę świrów uświetnił Michael Jackson, Enriqe, Siostry Bezendu, kabaret"Porażka" i wielu wielu innych równie znamienitych gości.
Szanowne jury za najbardziej zwariowanego przebranego ucznia uznało Przemka Andreasika, a za najbardziej szalony,zwariowany i niepowtarzalny filmik, etiudę Tomka Listwana i Roberta Łazanowskiego.
W kategorii najbardziej zakręcona nauczycielka zwyciężyła pani Laura Ogonowska. W kategorii Najbardziej zakręcony nauczyciel zwyciężył pan Tomasz Ogonowski. Najbardziej zakręconą uczennica została Ola Jakubiak, a największym "świrem" wśród uczniów został Robert Łazanowski. Oryginalne statuetki dla laureatów wykonała Marlena Głodowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Pomóżmy powodzianom!!!!
W ramach pomocy poszkodowanym nasza szkoła w" Dniu świra" zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz powodzian. Można było dobrowolnie przeznaczyć dowolna kwotę pieniężną bądź też zakupić wystawione na łączniku ciasta i napoje. Uzbieraliśmy 166 zł, które pani Kot przekazała do złotoryjskiego Hufca.Dziękujemy wszystkim!!!

Dzień Języka Niemieckiego
W dniu 28.05.2010 w naszej szkole odbył się Dzień Języka Niemieckiego.

Każda klasa wykonała dwa zadania:
1. Prezentacja multimedialna krajów niemieckojęzycznych.
2. Praca plastyczna na temat znanego miasta w Niemczech, w Austrii lub w Szwajcarii.
Za każde zadanie klasa dostawała punkty, a na koniec konkursu dwóch reprezentantów z każdej klasy "swobodnie" odpowiadało na wylosowane pytania konkursowe!Mistrzami we wszystkich konkurencjach okazała się klasa IIIa. Gratulujemy!Uczniowie byli doskonale przygotowani, a co najważniejsze nie opuszczał ich dobry nastrój!
Na zakończenie uczniowie z różnych klas przygotowani przez nasze panie germanistki:panią Grek-Piskorską i panią Filipowicz, zaprosili nas do obejrzenia występu teatralnego w języku niemieckim ze 100% dawką humoru.
Dziękujemy za pyszne słodkości i kabanosy!!!


Najlepszy Slummer 2010
We wtorek 25 maja w Jeleniej Górze odbył się przegląd konkursowy różnych form teatralno-muzycznych. Tematem przewodnim była szeroko pojęta profilaktyka przeciw uzależnieniom.uczniowie naszej szkoły w nieco osłabionym składzie zakwalifikowali się do drugiego etapu. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Semeniuk z Biblioteki Gminnej, zrealizowali naprawdę bardzo dobre przedstawienie teatralne.Niestety nie udało im się przejść do finału we Wrocławiu, ale na tle 19 drużyn i tak wypadli znakomicie. Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Mitologiczny
W naszym gimnazjum 21 maja br. odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny.
Pomysłodawcą i osobą odpowiedzialną za konkurs była pani mgr Urszula Serwach.W piątek gościliśmy uczniów i opiekunów z terenu powiatu złotoryjskiego. Pytania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, ale większość uczestników sobie z nimi poradziła.W przerwie liczenia głosów czekał słodki poczęstunek, a także możliwość poznania się uczestników konkursu. W bardzo sympatycznej atmosferze ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Nasza drużyna spisała się wyśmienicie. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Ogarek z Gimnazjum w Świerzawie, drugie miejsce dla Mariusza Gila z Gimnazjum w Pielgrzymce, a trzecie miejsce dla Wojtka Szczepaniaka z Gimnazjum w Pielgrzymce i Andrzeja Skopa z Gimnazjum w Wilkowie . Każdy z uczestników dostał nagrodę książkową.Gratulujemy!Do zobaczenia za rok!
Spotkanie z aktorem
W czwartek, 20 maja na zaproszenia przyjaciela szkoły pana Samborskiego,gościł
w naszym gimnazjum aktor znany m.in. z serialu "Plebania" pan Stanisław Górka.Całe spotkanie trwało około godziny i miało charakter warsztatów teatralnych. Na sali panowała pełna życzliwości i humoru atmosfera.
Pan Stanisław spotkanie z uczniami rozpoczął piosenką-motywem przewodnim
z "Plebani". Następnie pan Górka- wykładowca akademickim w PWST w Warszawie rozpoczął lekcje.
Na "scenie" pobierali nauki: Daniel Poczta z Ib deklamując fraszkę
J. Kochanowskiego "Na zdrowie", Klaudia Gaweł recytując wiersz Cz.Miłosza.Patryk Hodyl czytał wiersz tragicznie zmarłego poety Zygmunta Rumla, a tło historyczne do tego wiersza w bardzo ciekawy sposób przedstawił pan Samborski.
Całe spotkanie zostanie nam w pamięci i mamy nadzieję, że do naszego gimnazjum zawita jeszcze wiele ciekawych i inspirujących nas osób.Powiatowy Konkurs Matematyczny
We wtorek 18 maja w Złotoryi odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Nie mogło zabraknąć tam naszych uczniów. Zwycięzcy szkolnego konkursu matematycznego, czyli najlepsi matematycy reprezentowali nasze gimnazjum. Kamil Fiłek z klasy IIIa zajął szóste miejsce, Iza Ząbek z klasy IIa zajęła czwarte miejsce, a Kamil Domaradzki z klasy Ia zwyciężył w kategorii klas pierwszych!

Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka do Trójmiasta
Z życia szkoły W dniach 4-8 maja odbyła się wycieczka szkolna do Trójmiasta, oraz do zamku krzyżackiego w Malborku. Podczas wycieczki zwiedziliśmy m.in. najdłuższe molo w Europie, które znajduje się w Sopocie, ul. Długą w Gdańsku, dwa okręty (wojenny i trójmasztowiec), obóz koncentracyjny w Sztutowie.Trzeciego dnia wycieczki odbyło się wspólne ognisko z muzyką gitarową i śpiewem.
Wyjazd ten był niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, jak i dla nauczycieli ;))

K.Sz
Beka
Być może nie wszyscy wiedzą, ale w naszej szkole działaGrupa Kabaretowa "Beka". Pod skrzydłami Gminnej Biblioteki Publicznej i pod opieką pani Małgorzaty Semeniuk został utworzony zespół kabaretowy, który zasilają nasi koledzy i koleżanki. Pierwsze występy mają już za sobą i mamy nadzieję, że już niedługo zaprezentują się w naszym gimnazjum.

W dniu 22.04.2010 r. na terenie GOKSiR i GBP w Pielgrzymce odbyło się nagranie przedstawienia dotyczącego profilaktyki uzależnień i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkomanii. Zwieńczeniem pracy było nagranie przedstawienia przeprowadzone przez Zespół Filmowy SEBASTIAN z Proboszczowa. Film został przesłany na drugi etap eliminacji konkursowych „Profilaktyka, literatura, teatr do Ośrodka Kultury w Jeleniej Górze.
Więcej zdjęć możecie zobaczyć na http://zfsebastian.pl

Film już dostępny na naszej stronie!
Konstytucja 3 Maja
Z życia szkoły Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z klasy Ia przybliżyli nam tło historyczne uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla tych którzy nie słuchali uważnie, albo dla tych których nie było przypominamy,że...
Konstytucja 3 maja uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.).
Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej złotej wolności. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja zniosła zgubne instytucje, takie jak liberum veto, które przed przyjęciem Konstytucji pozostawiało sejm na łasce każdego posła, który, jeśli zechciał z własnej inicjatywy, lub przekupiony przez zagraniczne siły, albo magnatów; mógł unieważnić wszystkie podjęte przez sejm uchwały. Konstytucja 3 maja miała wyprzeć istniejącą anarchię, popieraną przez część krajowych magnatów, na rzecz egalitarnej i demokratycznej monarchii konstytucyjnej.Strona 6 z 9 << < 3 4 5 6 7 8 9 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Merlinsoody
18/03/2018 16:15
[url=http://www.ksf.com.t
r/images/cache.asp?ve=269
-Levitra-Generikum-Cialis
-Wien-Viagra-Generika]Lev
itra Generikum[/url] Demand free samples on the internet. Rather than paying for s


BuyBitcoin
11/08/2017 10:27
[img]http://buybitcoinbox
.com/wp-content/uploads/2
017/08/buybitcoin.jpg[/im
g]


DwayneAstob
01/07/2017 17:32
mlxhanz http://www.video-mp3.fr/r
ay-ban-aviator-femme-pas-
cher-090.html http://www.vom-wassergart
en.de/471-clarks-breccan-
myth.php http://www.hotel4alle.de/
nike-air-max-2016


LarrySem
10/05/2017 10:52
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
03/05/2017 18:20
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
03/05/2017 01:44
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
29/04/2017 15:00
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]casino[/url] guide


LarrySem
29/04/2017 03:28
join the new social [url=http://onlinecasinos
-x.com]online casino[/url] guide


Scottrep
27/04/2017 09:40
auwdvyz http://www.city-star-brem
en.de/tubular-x-red-471.h
tml http://www.amandalindblom
.se/adidas-sl-loop-999.ht
ml http://www.nikeairmaxsilv
erprezzo.it/nike-air-max-
2016


JasonFuh
05/04/2017 11:48
block ended this [url=http://onlinecasino-
xx.com]casino[/url] where you can conquer legitimate money with the serve of this guidePlaying [url=http://onlinecasinos
-x.com/online-blackjack.h
t


Archiwum
Najbliższe święta:
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
Imieniny dziś obchodzą:


Kalendarz imienin

Projekt "Magia Nauki"
W naszym gimnazjum od 27 marca 2012r. rozpoczynamy realizacje zajęć w ramach projektu „Magia Nauki” finansowanym z funduszy Unii Europejskiej. Organizowane będą zajęcia i wycieczki dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli oraz szkoła zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne min. w 2 tablice interaktywne wraz z projektorem i komputerem przenośnym. Zajęcia dotyczą przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Dla uczniów zdolnych utworzono dwie 8-osobowe grupy z klas I-III: 1. Zajęcia dodatkowe z matematyki -1 raz w tygodniu. 2. Zajęcia dodatkowe z ICT ( technologia informatyczna)- 1 raz w tygodniu. Dla uczniów mających problemy z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi utworzono sześć 8-osobowych grup, po 2 grupy na każdym poziomie. W tych grupach będą zajęcia: 1. z matematyki – 1 raz w tygodniu. 2. z chemii, fizyki, geografii – 2 razy w miesiącu 3. warsztaty pedagogiczno-psychologiczne ( motywowanie do nauki, techniki uczenia się, relaksacji itp.) – 2 razy w miesiącu. Podstawowym warunkiem udziału były oceny uzyskane na I semestr z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz posiadanie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia odbywać się będą na 7 lub 8 godzinach lekcyjnych – zgodnie z ustalonym harmonogramem – po zajęciach będzie zorganizowany odwóz do każdej miejscowości. Projekt będzie realizowany do czerwca 2013 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Informacje o projekcie "Magia Nauki"
Magia nauki
Statut Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Pielgrzymce
Statut Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Pielgrzymce
Plan lekcji- II semestr od 11.03.2013 r.
Plan lekcji- II semestr od 11.03.2013 r.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 620,299 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie